Genofondový sad

Část sadu je vyhrazena odrůdám pana Bláhy, v polovině 20. století jednoho z nejznámějších československých ovocnářů. Žil a sadařil kousek od nás, a tak jsme považovali za svatou povinnost, podílet se na záchraně kdysi populárních odrůd jabloní, hrušní i třešní. U plodů nečekejte žádné supermarketové hezounky a nafoukance, ale skvělou chuť na moštování, pálení i přímý konzum. Sortiment stromků postupně rozšiřujeme.

Produkční sad

Produkční část sadu zahrnuje několik odrůd ořešáku královského, několik odrůd kaštanovníku setého (včetně odrůd roubovaných na podnože kaštanovníku čínského), několik odrůd mišpule, kdouloní, moruší atd. To abychom si nejen na spolkových setkáních, mohli dávat do nosu :-)

Arboretum

Nesázíme stromky jen pro užitek, ale také pro radost. Takže máme vysázené solitéry, které v ČR moc nerostou nebo spíš skoro vůbec... třeba z ořešáků japonský, mandžuský, čínský, skalní a popelavý, dále korkovník amurský, mišpulovník dardarský nebo třeba ořechovec pekanový. 

Medová kuchařka

V atypickém formátu do knihovny i na kuchyňskou linku, aby byla stále po ruce. A ve speciální úpravě, aby nevadilo, když ji upatláte :-) Odzkoušené recepty na léto i do zimy, z nichž si vybere každý, přehledně rozdělené do kategorií a s uvedením obtížnosti. Pro kuchaře začátečníky i znalé gurmány. 

Oskeruše Guerilla warefare

Připravujeme

Tůně z OPŽP 

Připravujeme