Výsadbu v sadu jsme nakombinovali tak, že je částečně produkční, částečně genofondový a částečně se jedná o arboretum. V každém případě jedeme ve standardu eko a třeba se někdy propracujeme i k eko certifikaci.

Extenzivní sad bez včel je jako svíčková bez knedlíků. Takže holky, jak jim láskyplně říkáme, nám sad hlídají, když v něm zrovna nejsme. Ještěže je máme, byla to láska na první pohled :-)  

Revitalizujeme a dává nám smysl, zadržovat vodu v krajině. Je úžasné pozorovat, jak každá vybudovaná tůňka, i v prostředí, které na první pohled vypadá bez života, je po krátké době plná živočichů, které v daném místě dlouho nikdo neviděl.

Máme ambice v publikační činnosti na témata, která nám jsou blízká. První vlaštovka brzy vyletí. A i když to bude trochu červená knihovna, proč nezačít oddechově, když to lidi potěší :-) 

Připravujeme přednášky pro střední školy na téma Zadržování vody v krajině a ekologické nakládání s půdou - klíčové komodity pro soběstačnost a národní identitu ve 21. století. My už to těžko zachráníme, ale nastupující generace snad bude mít šanci zvrátit situaci...